تبلیغات
انتظار خورشید - دیدگاه قرآن درمورد آخرالزمان

انتظار خورشید

... و هیچ اندیشیده ای که آیا تو را نیز از آن خورشید نصیبی خواهد بود؟

دیدگاه قرآن درمورد آخرالزمان

خداوند متعال در بسیاری از آیات قرآن کریم فرموده است که هیچ کس زمان آخرالزمان را نمی داند و کسی نباید در این مورد اظهار نظر کند و تنها خود اوست که از زمان دقیق این رویداد مطلع است. به همین دلیل به انسان های خردمند توصیه کرده که هرکس از زمان دقیق آخرالزمان خبر داد، دروغی بیش نیست و آن را باور نکنید.


یَسْأَلُونَکَ عَنِ السَّاعَةِ أَیَّانَ مُرْسَاهَا قُلْ إِنَّمَا عِلْمُهَا عِندَ رَبِّی لاَ یُجَلِّیهَا لِوَقْتِهَا إِلاَّ هُوَ ثَقُلَتْ فِی السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ لاَ تَأْتِیکُمْ إِلاَّ بَغْتَةً یَسْأَلُونَکَ کَأَنَّکَ حَفِیٌّ عَنْهَا قُلْ إِنَّمَا عِلْمُهَا عِندَ اللّهِ وَلَکِنَّ أَکْثَرَ النَّاسِ لاَ یَعْلَمُونَ ؟اعراف / 187?

ای پیامبر از قیامت از تو سؤال می‏ کنند و می پرسند که وقوع آن در چه زمانی است ؟ بگو علمش نزد پروردگار من است و هیچکس جز او نمی‏ تواند وقت آن را آشکار سازد، (اما قیام قیامت) در آسمان ها و زمین سنگین و بسیار پر اهمیت است، و جز به طور ناگهانی به سراغ شما نمی‏ آید، باز از تو چنان سؤال می‏ کنند که گوئی تو از زمان وقوع آن با خبری، بگو علمش ‍ تنها نزد خدا است ولی بیشتر مردم نمی‏دانند.