تبلیغات
انتظار خورشید - حاجت روا می شوی...

انتظار خورشید

... و هیچ اندیشیده ای که آیا تو را نیز از آن خورشید نصیبی خواهد بود؟

حاجت روا می شوی...
 


حضرت امام صادق(ع) فرموده: « هرکس بوسیله خواندن زیارت عاشورا، جدم حسین(ع) را زیارت کند " چه از راه دور یا نزدیک" به خدا قسم خداوند هر حاجت مادی و معنوی داشته باشد به او می دهد.»

زیارت عاشورا توسط امام باقر ـ علیه السّلام ـ به شیعیان تعلیم داده شده است و تنها یك زیارتنامه جهت عرض ادب ظاهری به محضر امام حسین ـ علیه السّلام ـ و یاران ایشان نبوده بلكه خود منشوری است كه از هر جهت نوری از آن جلوه گر است چرا كه این صحیفه بهانه ای است برای بیان مختصر امّا كامل از اسلام شناسی، معرفت‌شناسی، امام شناسی، جامعه شناسی و انسان شناسی.

زیارت حسین بن علی ـ علیهما السّلام ـ در كتابهای ادعیه و مزار وارد شده است و در طول سیزده قرن علما و دانشمندان بر خواندن آن در روز عاشورا بلكه در طول سال عنایت خاصّی داشته و همگان را به آن سفارش كرده اند.

امام صادق آن را به صفوان آموخته و قبولی آن را چه از دور باشد و چه از نزدیك، ضمانت كرده و فرمود:

« ای صفوان ! من این دعا را از پدرم و پدرم از علی بن الحسین ـ علیه السلام ـ و او از امام حسین ـ علیه السلام ـ و امام حسین از برادرش امام حسن ـ علیه السلام ـ و او از امیرالمؤمنین و آن حضرت از رسول خدا ـ صلّی الله علیه و آله ـ و رسول خدا از جبرئیل با همین ضمانت و جبرئیل از خداوند متعال نقل كرده است كه خداوند متعال قسم خورده به ذات مقدسش كه قبول كند از هر كس كه به این دعا زیارت كند حسین بن علی ـ علیه السلام ـ را تمام حوائجش را بر آورده و او را از اهل بهشت قرارش بدهد. »  (شیخ عباس قمی(ره)، مفاتیح الجنان)

بعضی نقل ها از صفوان حاکی از آن است که متن زیارت عاشورا توسط جبرئیل امین بر پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم نازل شده و ایشان به امام علی(علیه السلام) و ایشان به امام حسن (علیه السلام) و ایشان به امام حسین(علیه السلام) و امام سجاد(علیه السلام) وامام باقر(علیه السلام) تعلیم کرده اند و لیکن تا زمان امام باقر(علیه السلام) مخفی بوده و متن زیارت در زمان امام باقر(علیه السلام)علنی شده است. به موجب این نقل، زیارت عاشورا ؛ حدیث قدسی است.